Skip to content

Červenec – krevní oběh (oheň)

V červenci je nejvíce ohrožen systém krevního oběhu elementu ohně. Oheň, horko, rudá barva a vysoká fyzická aktivita vládne po celý měsíc. Krevní oběh je uzavřený systém, který je tvořen zejména srdcem a cévami.

Oběhový systém tedy působí na všechny tělesné orgány, a to jako systém, který přivádí do buněk potřebné živiny, kyslík, hormony, enzymy, teplo, apod., tak i jako pohlcovač zplodin a nežádoucích látek, které odvádí do detoxikačních orgánů, jako jsou ledviny či kůže. Udržuje stále vnitřní prostředí našeho těla v rovnováze a to jak z pohledu obecně živin či odpadů, tak i z pohledu termoregulace.

Mezi 19. – 21. hodinou je nejsilnější energie krevního oběhu, nejslabší pak ráno mezi 7. – 9. hodinou.

Jak se projevuje oslabení krevního oběhu?

 •  změnou srdečního rytmu či tepu
 •  celkovou tělesnou slabostí s poruchami spánku
 •  výskytem křečových žil, kornatění cév
 • mravenčení končetin, křečemi končetin či nízkým a především vysokým krevním tlakem

(Pokud trpíte mravenčením v rukách, může být příčinou zablokovaná krční páteř v nejužším místě, kterým protékají tělní tekutiny.)

Krev je spolu s energii čchi symbolem životní energie. Lze tedy lehce vydedukovat, že osoby, které trpí nízkým tlakem, mají málo životní energie nebo lépe řešeno, energie proudí velmi pomalu a slabě. Jsou to lidé pasivnější, hůře zvládají životní překážky a výzvy a vyhýbají se konfliktům. Je nutné více rozproudit krev a to jak pohybem, tak i uvědoměním si své zdravé hodnoty a důležitosti. Naopak osoby, které mají vysoký krevní tlak, jsou plné napětí (někdy až velkého duševního přepětí), libují si v konfliktních situacích, jsou silně dominantní, jejich energie je velice silná a rychlá, což však také znamená, že velice zkracují životnost svého srdce.

Jaké potraviny pomohou posílit krevní oběh?

 •  dostatečně organismus hydratovat – často u klientů při Analýze kapky krve vidíme nedostatečnou hydrataci a mnoho jiných příčin třeba vysokého krevního tlaku…
 •  zařaďte pohanku – je výrazným zdrojem rutinu, který zpevňuje cévy
 •  dále obilné klíčky, kukuřici a rýži
 •  zvyšte OMEGA 3 (lněný olej, rybí tuk, olivový olej, ořechy, semínka…) ideální je i v doplňku stravy – Omega 3 snižují LDL cholesterol a zvyšují HDL cholesterol, který rozpouští usazeniny na stěnách cév.
 •  z luštěnin – mungo, sója, červené fazolky
 •  ze zeleniny má nejlepší účinek na krvetvorbu listová zelenina
 •  červená řepa, okurka, špenát, květák, brokolice, hrachové lusky….a vše co roste a měla by být v těchto parných dnech hlavní zdrojem stravy
 •  z ovoce konzumujte sezónní – červené a černé :)

Hlídejte si dostatek minerálů, jako je vápník, hořčík, zinek a draslík.

Pokud již pociťujete nějaké symptomy – točíte se v začarovaném kruhu nemocí – vystupte z něj a přijďte NASTARTOVAT SVŮJ ORGANISMUS tím správným směrem! 

This Post Has 0 Comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top