Skip to content
Kapka krve v Darkfiled Mikroskopu

Kapka krve v temném poli Darkfield Mikroskopu je vysoce nadstandardní mikroskopická technika umožňující pozorování živé kapky krve a všech jejích komponentů.

Kapička krve z prstu je získávána po důkladné desinfekci drobnou a tenkou jednorázovou sterilní lancetou (stejnou jako na glykemii), poté je kapička odebrána na podložní sklíčko (nerozmazává se, nesuší ani nebarví), lehce se překryje krycím sklíčkem (zabrání to oxidaci a vyschnutí), aby komponenty v krvi mohly být pozorovány živé, tedy v pohybu. Živé zůstávají maximálně 20 – 30 minut.

Je třeba si uvědomit, že jevy v DM jsou pozorovány v krvi, která byla vyňata z krevního oběhu a zoxidovala. Nejsou to jevy, které se dějí uvnitř těla. Je třeba brát je jako prevenci. Projevují se tak jevy, které mohou být potenciálně nebezpečné, dřív, než se promítnou na vašem životním pocitu.

Kolikrát je obraz zvětšen?

Obraz krve je z mikroskopu snímán webovou kamerou do počítače a zvětšen, takže klient může vidět stav své krve společně s terapeutem. Darkfield microskop pracuje se zvětšením 400 – 1500x. Pořizují se videozáznam a fotografie, které se poté uchovávají pro srovnání při následné kontrole. V Darkfield mikroskopu jsou tak vidět věci, které běžné lékařské testy vůbec nesledují nebo je ani nevidí. Tato metoda lékařské testy nenahrazuje, ale je jejich vynikajícím doplňkem. Ve zdravé krvi jsou na 1000 červených krvinek 1-3 bílé, destičky nejsou vidět, plazma je čistá (černá). Krvinky červené jsou kulaté, oddělené a stejně veliké.

Co lze sledovat v živé kapce krve:

Darkfield analýza živé kapky krve je v rukou poctivého terapeuta, který umí dobře poradit, vynikajícím diagnostickým nástrojem. Její pomocí lze z krve zjistit:

 • stav hydratace a dehydratace organismu
 • stav okysličení organismu a průchodnosti krevních kapilár, slabý krevní oběh
 • životnost červených krvinek a jejich schopnost vázat kyslík
 • stav železa, kyseliny listové a B12 (anémie)- indikátory acidózy (překyselení), nelze však stanovit přesné pH krve
 • mykoza krve, candida albicans a jiné plísně (lze přesněji u Timev Laps Decay – metoda mrtvé kapky)
 • těžké kovy v krvi
 • potřeba antioxidantů, poškození volnými radikály
 • kapilární patogenní mikroorganismy a jejich vývoj
 • stres – chemický, psychický, fyzický i mikrobiální
 • cholesterol, triglyceridy
 • hromadění kyseliny močové, urátové krystaly, riziko dny
 • zda je v organismu dysbióza, nedostatečné trávení a vstřebávání ve střevech, zvýšená – propustnost střevní stěny
 • nadměrná konzumace živočišných bílkovin, nestrávené bílkoviny, metabolický odpad v krvi, přetížení jater a sleziny
 • chronické a akutní záněty, alergie, autoimunitní reakce snížení imunity
 • riziko agregace trombocytů, viskozita krve, riziko infarktu, mozkové mrtvice
 • aterosklerotický plak
 • stav detoxikace organismu
 • potíže s krevním cukrem, příliš cukru ve stravě
 • potíže jednotlivých orgánů a orgánových soustav (přesněji v suché kapce)
Co v živé kapce v Darkfield Mikroskopu nelze sledovat:
 • stav glykémie
 • borrelie (nejsou v krvi)
 • přesnou hodnotu pH krve (ale lze sledovat mnoho faktorů, které ukazují, že v organismu je vnitřní prostředí
 • krevní skupinu
 • těhotenství
 • genetické predispozice
 • metabolický typ
Jak se připravit na Analýzu kapky krve v KP

Před odběrem kapky alespoň 2 hodiny nejezte, vypijte min. 1-1,5l nesycené čisté vody. Pokud nevydržíte nejíst, dejte si jen ovoce a zeleninu. Večer před vyšetřením se nedoporučuje jíst potraviny s vysokým obsahem tuků jako je tučné a uzené maso, sádlo, sýry. Nepijte alkohol. V období menstruace ani při akutních zánětech, horečce nebo virových a bakteriálních onemocnění se vyšetření nedoporučuje, výsledek může být zkreslený.

Analýza kapky krve nenahrazuje lékařská vyšetření, ale je jejich vynikajícím doplňkem.

Pro zajímavost…

Pozorování živé kapky krve v temném zástinu bylo prováděno před více než 75-ti lety na základě výzkumů, kterými se dlouhodobě zabýval bakteriolog Prof. Dr. Günther Enderlein (1862 – 1968). Jeho práce je dnes známa jako biologické lékařství.

Klasická západní medicína uvádí, že nemoc je způsobena bakteriemi, které do těla vstupují zvnějšku. Abychom ji mohli léčit, musíme „vetřelce“ rozpoznat a vytvořit lék, který tuto formu zlikviduje. Díky tomu se obecně rozšířilo používání antibiotik, což vyústilo v řadu problémů, jako jsou např. plísně, degenerativní choroby nebo oslabení imunitního systému a v neposlední řadě i rezistence některých druhů bakterií na antibiotika (především Stafylokok Aureus).

Profesor Enderlein, stejně jako mnozí jiní vědci, kterým ale nebyla věnována pozornost, dokázal, že bakterie a viry žijí uvnitř nás a množí se pouze, když k tomu mají vhodné podmínky. Chorobu popisoval jako narušení symbiózy tedy rovnováhy organismu. Dokázal, že patogenní mikroorganismy lze přeměnit na jejich nejnižší vývojová stádia a pak je vyloučit. Je nesmyslné pouze bojovat s nemocí, zabíjet viry a bakterie, protože to představuje jen vnější, viditelný symptom. Vhodnější je odstranit příčinu nerovnováhy uvnitř organizmu.

Přírodní celostní medicína se o nalezení rovnováhy snaží. A co by se stalo kdyby se spojila i s detailními znalostmi, kterou mají právě lékaři klasické medicíny o jednotlivých orgánech..?

Metodu darkfield běžně nabízí zahraniční kliniky zabývající se alternativní medicínou v USA, Kanadě i v Evropě, hlavně Německu, Švýcarsku, Rakousku atd. Své uplatnění v praxi našla i ve veterinární medicíně.

Ukázka fotografií a interpretace

zdravá-krevTakto vypadá v DM naprosto zdravá krev, a ta byla odebrána prakticky zdravému jedinci – zde je s nadsázkou řečeno „zdravém“ (ještě jsem se ve své praxi s touto krví nesetkala). A moje upřímně takto také nevypadá, buďme realisti…i přes péči o naše těla na nás působí mnoho faktorů, které kvalitu krve ovlivňují prakticky neustále. Můžeme se však k ideálnímu obrázku přiblížit.

překyseleníJak vypadá krev klientů…
Překyselení organismu. Krvinky jsou spojené v ruloformy-řetízky a v plazmě vidíte fibrin, který se tvoří pouze v kyselém prostředí. Můžeme mluvit o nedostatečné okysličenosti organismu. Úpravou stravy, detoxikací a dodáním vstřebatelných minerálů se budeme s klientem snažit o narovnání acidobazické rovnováhy v těle – rovnováha mezi kyselinami a zásadami.

zacpaZde je vidět velká spousta metabolických odpadků, které mohou zkrystalizovat a zvyšují riziko aterosklerotických plátů v cévách. Je to jen o tom, co člověk jí a jak jídlo tráví. Většinou mají lidé problém s trávením, nadýmání, zácpa…

image4Krev je přetížená těžkými kovy. V Darkfield Mikroskopu neumíme říci, jaké konkrétní to jsou…ale vidíme, že do krve toto rozhodně nepatří a většinou klienti, mají výrazné symptomy. Bolest hlavy, kloubů, extrémní únava, kožní vyrážky, ekzémy, křečové žíly, alergie…je důležité nastavit detoxikační protokol na odvod toxických látek nejprve z krve a pak z hloubky tkání…

image5Tento obrázek ukazuje krvinky mykotické, jsou výrazně menší, tvrdé, echinocytické, většinou se rychle oddělí od zdravých a putují na kraj kapky. Většinou klienti přiznávají velké chutě na sladké…proč asi? Candida potřebuje přeci najíst…

image6Takto vypadají v krvi urátové krystaly, které způsobují dnové potíže. Všimněte si, že kolem krystalů krvinky nemají kulaté tvary. Okolí krystalů je velmi kyselé a to narušuje stěnu červených krvinek. Úpravou stravy a alkalizací organismu lze mít kyselinu močovou pod kontrolou…

image7Bílé krvinky přejedené kovy, jsou v různých poločasech rozpadu. Těžké kovy většinou způsobují alergie a obecně velké potíže imunity, velmi vážné kožní potíže a migrény.

Back To Top