Skip to content
Kapka krve a metabolické měření

V rámci konzultace podrobně zjišťujeme zdravotní stav klienta, jeho stravovací návyky a celkový životní styl. Velký důraz klademe na práci s psychikou.

Konzultace vedená terapeutkou v oblasti výživy a psychosomatiky Ellen Fischer.

CO MŮŽETE OČEKÁVAT:

Analýzu kapky krve v Darkfield Mikroskopu

Metabolické měření na přístroji Tanita BC1000

Psychosomatický pohled  na vás

Zhodnocení stávajících stravovacích návyků (přineste jídelníček za 7 dní)

Individuální návrh řešení pro vás

Metabolické měření:

Pomocí speciálního přístroje – váhy TANITA BC1000 snímáme přes plosky nohou stav vašeho organismu. Vyhodnocujeme množství tuku, svalové hmoty a vody v těle. Dokážeme také určit míru zakyselení a váš metabolický věk.

 Výsledky vám vytiskneme a všechna data vysvětlíme. Budete přesně vědět, zdali je množství tuků, svalů a vody v těle v normě a jaký je váš metabolický věk (od vašeho skutečného věku se může lišit až o 15 let).

Ellen vám vysvětlí souvislosti výsledků a vašeho životního stylu, abyste věděli, jak s výstupem měření naložit a co ve své životosprávě zlepšit.

CELKOVÉ VYHODNOCENÍ A PLÁN PRO VÁS: 

Pro individuální návrh doporučení se opíráme o výsledky z Analýzy kapky krve, která poukazuje na momentální stav organismu z hlediska výživy – regenerace či potřeby cílené detoxikace. A z výstupu metabolického měření přístrojem Tanita.

Cílem této konzultace je individuální doporučení jak řešit zdravotní potíže nebo jak preventivně pečovat o své zdraví z celostního pohledu.

Co lze sledovat v živé kapce krve:

Darkfield analýza živé kapky krve je v rukou poctivého terapeuta, který umí dobře poradit, vynikajícím diagnostickým nástrojem. Její pomocí lze z krve zjistit:

 • stav hydratace a dehydratace organismu
 • stav okysličení organismu a průchodnosti krevních kapilár, slabý krevní oběh
 • životnost červených krvinek a jejich schopnost vázat kyslík
 • stav železa, kyseliny listové a B12 (anémie)- indikátory acidózy (překyselení), nelze však stanovit přesné pH krve
 • mykoza krve, candida albicans a jiné plísně (lze přesněji u Timev Laps Decay – metoda mrtvé kapky)
 • těžké kovy v krvi
 • potřeba antioxidantů, poškození volnými radikály
 • kapilární patogenní mikroorganismy a jejich vývoj
 • stres – chemický, psychický, fyzický i mikrobiální
 • cholesterol, triglyceridy
 • hromadění kyseliny močové, urátové krystaly, riziko dny
 • zda je v organismu dysbióza, nedostatečné trávení a vstřebávání ve střevech, zvýšená – propustnost střevní stěny
 • nadměrná konzumace živočišných bílkovin, nestrávené bílkoviny, metabolický odpad v krvi, přetížení jater a sleziny
 • chronické a akutní záněty, alergie, autoimunitní reakce snížení imunity
 • riziko agregace trombocytů, viskozita krve, riziko infarktu, mozkové mrtvice
 • aterosklerotický plak
 • stav detoxikace organismu
 • potíže s krevním cukrem, příliš cukru ve stravě
 • potíže jednotlivých orgánů a orgánových soustav (přesněji v suché kapce)
Jak se připravit na Kapku krve a metabolické měření

Před odběrem kapky alespoň 2 hodiny nejezte, vypijte min. 1-1,5l nesycené čisté vody. Pokud nevydržíte nejíst, dejte si jen ovoce a zeleninu. Večer před vyšetřením se nedoporučuje jíst potraviny s vysokým obsahem tuků jako je tučné a uzené maso, sádlo, sýry. Nepijte alkohol. V období menstruace ani při akutních zánětech, horečce nebo virových a bakteriálních onemocnění se vyšetření nedoporučuje, výsledek může být zkreslený.

Analýza kapky krve nenahrazuje lékařská vyšetření, ale je jejich vynikajícím doplňkem.

Ukázka fotografií a interpretace

zdravá-krevTakto vypadá v DM naprosto zdravá krev, a ta byla odebrána prakticky zdravému jedinci – zde je s nadsázkou řečeno „zdravém“ (ještě jsem se ve své praxi s touto krví nesetkala). A moje upřímně takto také nevypadá, buďme realisti…i přes péči o naše těla na nás působí mnoho faktorů, které kvalitu krve ovlivňují prakticky neustále. Můžeme se však k ideálnímu obrázku přiblížit.

překyseleníJak vypadá krev klientů…
Překyselení organismu. Krvinky jsou spojené v ruloformy-řetízky a v plazmě vidíte fibrin, který se tvoří pouze v kyselém prostředí. Můžeme mluvit o nedostatečné okysličenosti organismu. Úpravou stravy, detoxikací a dodáním vstřebatelných minerálů se budeme s klientem snažit o narovnání acidobazické rovnováhy v těle – rovnováha mezi kyselinami a zásadami.

zacpaZde je vidět velká spousta metabolických odpadků, které mohou zkrystalizovat a zvyšují riziko aterosklerotických plátů v cévách. Je to jen o tom, co člověk jí a jak jídlo tráví. Většinou mají lidé problém s trávením, nadýmání, zácpa…

image4Krev je přetížená těžkými kovy. V Darkfield Mikroskopu neumíme říci, jaké konkrétní to jsou…ale vidíme, že do krve toto rozhodně nepatří a většinou klienti, mají výrazné symptomy. Bolest hlavy, kloubů, extrémní únava, kožní vyrážky, ekzémy, křečové žíly, alergie…je důležité nastavit detoxikační protokol na odvod toxických látek nejprve z krve a pak z hloubky tkání…

image5Tento obrázek ukazuje krvinky mykotické, jsou výrazně menší, tvrdé, echinocytické, většinou se rychle oddělí od zdravých a putují na kraj kapky. Většinou klienti přiznávají velké chutě na sladké…proč asi? Candida potřebuje přeci najíst…

image6Takto vypadají v krvi urátové krystaly, které způsobují dnové potíže. Všimněte si, že kolem krystalů krvinky nemají kulaté tvary. Okolí krystalů je velmi kyselé a to narušuje stěnu červených krvinek. Úpravou stravy a alkalizací organismu lze mít kyselinu močovou pod kontrolou…

image7Bílé krvinky přejedené kovy, jsou v různých poločasech rozpadu. Těžké kovy většinou způsobují alergie a obecně velké potíže imunity, velmi vážné kožní potíže a migrény.

Back To Top