Skip to content

Životní harmonie-pravidlo č.1

Životní harmonie – pokud nám chybí, pociťujeme vnitřní nespokojenost ve všech oblastech života – v oblasti rodiny, vztahů, práce, dokonce i v oblasti příjmů…

Jak nalézt zmíněnou harmonii a pomoci sami sobě k rovnováze těla a mysli?

Pravidlo č. 1

Milujte své tělo takové, jaké je, a dopřávejte mu pravidelně kvalitní jídlo a detoxikaci.

Málo který z nás se dokáže přijmout a mít se rád takový, jaký je, především po fyzické stránce. Proč se přizpůsobovat ideálům krásy z ženských časopisů? Pokud je člověk zdravý, cítí se fajn a má dostatek energie, není nutné držet za každou cenu diety či jiná opatření. Pokud není zdravý, nemá energii a necítí se fajn, pak je nejvyšší čas tělu i duši pomoci k rovnováze!

 

Svým klientům při konzultacích radím omezit především bílé pečivo, mléčné výrobky, jednoduché sacharidy nahradit složitými sacharidy, které se pomaleji vstřebávají a tělo z nich má lepší užitek. Pít dostatečné množství čisté vody, vynechat tvrdý alkohol. Když jim doporučím sklenku kvalitního červeného vína denně, jásají ženy i muži :)

Ovoce zařadit spíše dopoledne a každému klientovi zařazuji do jídelníčku více čerstvé zeleniny (v případě trávicích potíží dušené). Pracuji hodně i s rostlinnými tuky v podobě semínek a kvalitních olejů…Opravdu to není složité, naučit se stravovat tak, aby váš organismus netrpěl, a aby získal potřebné živiny. 

Rozhodně nezapomínám doporučovat i pravidelný pohyb – stačí 20-30 min. denně (procházka, jóga,…) a detoxikačně-relaxační koupele celého těla v zásaditých solích. Spojíte tím pohyb a zaslouženou relaxaci v jednom :) Meditační večery v KP clinic jsou třešničkou na dortu a pomohou Vám najít cestu k životní harmonii.

Ing. Romana Pleskotová

Majitelka KP clinic, Akreditovaný poradce pro výživu

This Post Has 0 Comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top