Skip to content

„Ženské zdraví“ – to je individuální koncept každé z nás

Jen šťastná žena může rozdávat štěstí svému okolí, transformovat realitu a proměnit ji v zářivou a mnohostrannou. Stabilita, prosperita, harmonie v lásce, porozumění…a pro mě určitě i ZDRAVÍ – to jsou částečky mozaiky štěstí každé ženy.

Girl in a grass (medium format image)

Zdraví – to je aktivní život, mládí a krása, kreativita a energie, možnost zhluboka naplno dýchat a procítit každý okamžik :) Zdraví je kapitál, díky kterému můžeme dosáhnout jakéhokoliv cíle.

Jak si má moderní žena udržet své zdraví?

Především je vhodné myslet na rovnováhu organismu – tedy pohlížet na své tělo komplexně. Hlavním odlišností východní medicíny od té západní spočívá v tom, že východní medicína pohlíží na člověka jako součást přírody, celku. Odtud pak pramení komplexní (holistický) přístup k problematice zdraví. Nesnažit se léčit jen jeden orgán či nemoc, ale zkoumat stav celého organismu. Zkoumat vnitřní vztahy a působit tak na samotnou příčinu onemocnění, nikoliv jen potlačovat důsledky nerovnováhy!

Ráda bych Vám, ženy, představila úžasné bylinné vložky firmy TianDe, které osobně používám, a které doporučuji svým klientkám pro zlepšení jejich „Ženského zdraví“.

Aromaterapeutické účinky vložek TianDe

Aromaterapeutické účinky vložek z programu Ženského zdraví jsou zajištěny díky unikátní kombinaci bylin, jejíž patentovaná formule je přísně chráněna farmakology v Číně.

Čínští léčitelé považují pohlavní orgány za kořeny života, které jsou propojeny se všemi ostatními orgány a žlázami. Oblast rozkroku představuje komplexní mechanismus, který funguje jako „čerpadlo“ a umožňuje životní energii, aby se buď hromadila v těle, nebo aby z něho „vytékala“.

Léčivé složky čínských bylin ve vložkách TianDe aktivně působí na sliznice vnějších pohlavních orgánů a přispívají tak k normalizaci flóry, odstranění nepohodlí, podráždění a zápachu. Mimochodem, věděly jste, že vstřebávání aktivních látek přes sliznice je intenzivnější než přes pokožku v jakékoliv části lidského těla? Je to proto, že sliznice jsou bohatě prokrvené a obsahují velký počet lymfatických cév a citlivých nervových uzlů.

Vložky TianDe:

 • představují především suchý bylinný zábal
 • vysoce kvalitní hygienické prostředky (bez chemie)
 • jejich povrch se skládá z čisté přírodní bavlny
 • mají nejvyšší míru absorpce vody – tedy zabraňují podráždění, pálení a svědění

Vložky TianDe aktivují schopnost těla k sebeléčení a mají harmonizující účinek.

Vložka „ENERGIE ŽIVOTA“

Účinnost vložek zajišťuje unikátní fytonáplň z 38 léčivých bylin. Podávání účinných látek se provádí odpařením, tak se mohou ze suchého bylinného zábalu uvolňovat fytoncidy, které aktivně působí na energetické body v rozkroku.

Každá žena, která naslouchá svému tělu a spoléhá na svou intuici a potřeby organismu, může používat vložky „Energie života“ preventivně nebo i při řešení chronických či akutních gynekologicko-urologických potíží.

Hlavní vlastnosti a použití vložek „Energie života“:

 • mají protizánětlivý, anti-křečový a antiseptický účinekvložky-Tiande-294x300
 • obnovují vaginální mikroflóru
 • mají hojící účinek a posilují imunitní systém
 • harmonizuje cyklické procesy v ženském těle
 • pomáhají organismu zbavit se toxinů
 • normalizují funkci malé pánve a peritonea
 • zmírňují bolesti hlavy a závratě

Vhodné použít i při:

 • bakteriální vaginóze
 • zánětu pochvy
 • nerovnováze ženského hormonálního systému
 • zánětu pohlavní sliznice
 • potížích děložního čípku
 • zánětu nebo infekci močového měchýře
 • problémem s hemeroidy

… zkrátka všude tam, kde je dlouhodobý chronický problém s ženským zdravím…

Doporučené použití

Pro prevenci se doporučuje nošení vložek 1x za rok, 1 vložka po dobu 7dnů. Terapeutická aktivita vložky je 24hodin.

Při chronických potížích se kůra pohybuje od 10 do 30 dnů, 1 vložka denně na 24 hodin. Je vhodné se poradit s terapeutem, který vám vložky doporučil. Cílit individuálně dle míry potíží.

Řešení zánětu močových cest a hemeroidů1 vložka denně do odeznění symptomů a pak ještě 3dny pro úplné doladění. Vše je ovšem hodně individuální.

Kontraindikace

Těhotenství, laktace, menstruace, dospívání…Při individuální nesnášenlivosti bylinných komponentů je třeba kůru ukončit.

katalog_tianDe_zima_2012-2013_web_s66

Složení – ty nejdůležitější byliny

Děhel čínský (Andělika)– působí na meridiány srdce, jater, sleziny, tonizuje, posiluje krev, reguluje menstruaci, zmírňuje bolest. Má antibakteriální a analgetický účinek. Doporučuje se při onemocnění ženských reprodukčních orgánů, při zánětlivých procesech, poruchách menstruačního cyklu, bolestivé menstruaci, cystické fibróze prsu, premenstruačním syndromu, neplodnosti a klimakterickému syndromu.

andelika-ucinky-na-zdravi-co-leci-pouziti-uzivani-vyuziti

Jako zdroj fytoestrogenů napodobuje účinky estrogenu a progesteronu. Má nejen schopnost „nahradit“ působení hormonů, ale také zvyšuje citlivost receptorů tělesných tkání vůči těmto hormonům.

Extrakt z máty peprné – má zklidňující, protikřečové, antiseptické a analgetické účinky. Při styku se sliznicemi mentol obsažený v mátě působí na receptory chladu, což vyvolává zúžení povrchových cév a způsobuje reflexní rozšíření cév vnitřních orgánů. To vysvětluje snížení bolestivých pocitů při různých zánětlivých procesech!

Mentha_×_piperita_-_Köhler–s_Medizinal-Pflanzen-095

Výtažek z kořenů Rdesna mnohokvětého – má posilující a tonizační účinky, obnovuje hormonální rovnováhu, působí na endometrium podobně jako estrogen a progesteron, má blahodárný vliv na reprodukční systém.

Výtažek z kořene pivoňky mléčnokvěté – používá se jako protizánětlivý prostředek v léčbě gynekologických onemocnění, zejména v případě výtoků a bolestivé menstruace.

Extrakt z listů kurkumy – používá se k odstranění svědění, dermatitidy, alergické vyrážky, pro normalizaci krevního oběhu. Představuje spolehlivého pomocníka imunitního systému v boji proti patogenním mikroorganismům. Díky své antioxidační schopnosti je používán při léčbě genitálního herpesu!

kurkuma%20rastlina

Cnidium monnieri extrakt – má tonizační a celkově posilující účinky. Vyvolává zrychlenou tvorbu oxidu dusnatého v přilehlých tkáních a zajišťuje intenzivní přítok krve do pohlavních orgánů. Díjy tomu dochází ke zlepšení výživy a okysličení tkání a také ke zvýšení libida. Má také silné protizánětlivé, antibakteriální a antimikrobiální účinky.

Aloe Vera extrakt – zlepšuje látkovou výměnu, ovlivňuje všechny tělesné tkáně, podporuje hojení, působí na reprodukční systém. Působí jako prevence mykotických, bakteriálních a virových infekcí, snižuje otoky a svědění.

Alunite – 100% přírodní produkt sopečného původu. Krystal má příznivý antibakteriální účinek.

Účinnost bylinných vložek „Energie života“ pocítíte již za několik minut po aplikaci – zmírní se svědění, pálení a křeče. Můžete cítit teplo nebo nárůst pulzace v energetických centrech – je to známka aktivace a harmonizace energetických dějů v organismu.

ŽENY, POJĎTE „LÉTAT“ :) – můj osobní pocit, když použiji jen „obyčejné intimky“ Nefritová svěžest – o nich příště.

Vložky objednávejte telefonicky +420 605 082 896 nebo na mail info@kpclinic.cz. Zašleme poštou nebo si je můžete přijít osobně vyzvednout do KP clinic, U Tvrze 16/2, Praha- Malešice.

Rády zodpovíme jakékoliv ženské dotazy, neváhejte se na nás obrátit.

 

Za tým KP clinic – moderně ke zdraví a kráse

S péčí k ženskému tělu

Romana Pleskotová

www.kpclinic.cz

 

 

 

 

 

Back To Top