Skip to content

Zánět = příčina nemocí

Chronický zánět byl nedávno určen jako PŘÍČINA mnoha zdravotních potíží od cukrovky po srdeční nemoci. Slova – lékařské diagnózy, které končí na -itida, znamenají zánět.

Můžete-li odstranit projevy zánětu, zbavíte se mnoha, ne-li většiny zdravotních potíží.

Co to je zánět?

Každý z nás se již se zánětem v životě potkal. Třeba podvrtnutý kotník – okamžitě místo zranění oteče. To je zánět. Takto nám tělo sděluje, že se děje něco špatného, a chrání se před dalším poškozením jednoduchým vystláním postiženého místa. Akutní zánět také pomáhá k ozdravenému procesu tím, že odstraňuje mrtvé buňky a podporuje regeneraci buněk nových.

Ovšem velký rozdíl je mezi akutní a chronický zánětem. Když zánět začne být chronický, není to již přirozená reakce imunitního systému k vyléčení těla, ale ZDE ZAČÍNÁ POČÁTEK NEMOCÍ!

Co zánět způsobuje – příčiny zánětu?

Zánět má přímou souvislost s naším životním stylem a především se stavováním.

  • Nadváha, obezita, sedavý způsob života, málo pohybu
  • Nadměrná konzumace živočišných bílkovin, jednoduchých sacharidů a nezdravých olejů – především ty, které obsahují Omega 6!!!
  • Prodělané srdeční choroby nebo genetické předpoklady na ně
  • Prediabetes nebo diabetes
  • Kouření a časté pití alkoholu
  • Chronická infekce nebo porucha autoimunitního systému
  • CHRONICKÝ STRES…

Stres různými způsoby ovlivňuje naše tělo. Když jsme ve stresu, špatně spíme, nebo máme nedostatek spánku. Tělo vylučuje více kortizolu, který je hnacím motorem zánětů.

Jak efektivně pracovat se STRESEM, který je kolem nás, a na každého působí jinak silně, vám poradíme v KP clinic – ideální jsou ANTISTRESOVÉ PROGRAMY metodou Bicom Optima a MEDITACE!

Zánět může poškodit střeva, tkáně, klouby, dásně, kosti…ovlivňuje kvalitu pokožky, může mít přímou souvislost se srdečními chorobami…

 

Jak poznat, že trpíme chronickým zánětem?

Dojděte si k lékaři a žádejte krevní test na C-reaktivní protein. Tento test umí detekovat bílkoviny vedoucí k zánětům. ESR test (rychlost sedimentace erytrocytů) – využívá zjištěné hodnoty obsahu cukru v krvi ke stanovení inzulínu a rizika zánětu. Nadměrná přítomnost inzulinu může naznačovat přítomnost zánětu.

Metodou Bicom Optima v KP clinic velmi často měříme zánět u klientů, kteří se dlouhodobě potýkají s různými nemocemi. Zjistíme, ve kterém orgánu zánět je a většinou i, co ho způsobuje (plísně, viry, bakterie, toxiny…). Následně frekvenčními kompenzacemi působíme na ložisko zánětu i na zánět obecně, konzultujeme stravu a doporučíme doplňky stavy, které přímo působí naproti-zánětlivost v těle!

V dalším díle Jak řešit záněty vám poradíme, jak řešit pomocí stravy a některých účinných látek! 

 

Za tým KP clinic

Ing. Romana Pleskotová

www.kpclinic.cz

Čerpáno z knihy: Zázrak regenerativní medicíny, autorka Elisa Lottor, Ph.D., H.M.D. 

 

This Post Has 0 Comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top