Skip to content

Roup dětský

Stěžuje si Vaše dítě na bolesti bříška nebo svědění konečníku? Máte pocit, že má Vaše dítě roupy? Co když je opravdu má!

vývojové stádium
Stále častěji v KP clinic-moderně ke zdraví a kráse, na biorezonanci u dětských klientů, měříme vysoké zátěže roupem dětským. Riziková skupina jsou děti předškolního a mladšího školního věku. Roupi se nevyhýbají ani dospělým a jejich likvidace je poměrně časově náročná. U dětí může dojít až k nočnímu pomočování a celkovému neklidu. Z těchto potíží vzniklo úsloví, že děti „mají roupy“. Roupi mohou dále způsobit podráždění slepého střeva a způsobit břišní bolesti. Dokonce vzácně může dojít i k jejich zanešení do močových cest.
Při podezření doporučujeme naměřit na biorezonanci, zahájit BRT a opakovaně „vyplazmovat“ na Plazmovém generátoru. V KP clinic přidáváme pro rychlejší vyčištění organismu po plazmování osvědčený patentovaný detoxikační přípravek.

naučte mýt děti ruce
Dále je nutné zavést také opatření proti šíření infekce v domácnosti a v okolí “nakaženého”. Důležité je poučit dítě o nutnosti důsledné hygieny. Je nezbytné, aby si pečlivě omývalo ruce po použití toalety a před každým jídlem.
V případě neumytí rukou se do našeho těla ústy dostanou vajíčka roupů s již vyvinutými larvami. Vajíčka se dostanou do žaludečního traktu, kde se zbaví obalů a přichytí se v tenkém střevě, kde dorostou. Zde dochází také ke spáření samiček a samečků. Samečci po páření zahynou a odejdou z těla ve stolici. Infekce roupy je charakteristická tím, že dochází k úpornému svědění v oblasti řitního otvoru. Dochází k tomu proto, že larvy potřebují ke svému vývinu kyslík, kterého se jim v trávicím traktu nedostává. Proto samičky vylézají na vzduch v oblasti řitního otvoru. Právě to, jak se pohybují, způsobuje úporné svědění. To může přispívat i k dalšímu rozšíření infekce, protože dítě se škrábe na postiženém místě a pod nehty se vajíčka roupa mohou šířit dále, pokud si dítě důsledně nemyje ruce.
U dětí je také nutno dbát na omývání oblasti konečníku po každé toaletě a před spaním (omývat je třeba důsledně zepředu dozadu, aby nedošlo k rozšíření infekce). Dále je třeba ostříhat nehty. Je nutno ohlídat pravidelnou denní výměnu spodního prádla. Jakékoliv používané prádlo je třeba důsledně vyvařit a vyžehlit.

pestrá strava
Důležité je omezení konzumace cukru (cukr je pro roupy nezbytný k přežití) a naopak zvýšit příjem zeleniny a vodnaté stravy. Pravidelně je také nutné utírat prach, vytírat a luxovat – vajíčka mohou ve vnějším prostředí přežívat až tři týdny.
Vajíčka jsou také citlivá na světlo a chlad – musíme větrat a ráno roztahovat závěsy či žaluzie, aby do místnosti proniklo denní světlo. Toto samozřejmě vše platí i u dospělého, protože ani v takovém případě nelze automaticky předpokládat, že pečlivě dodržuje hygienu….
Back To Top