A proto bychom měli každý den zvýšit příjem Omega 3 nejen v jídle, ale i…
Roup dětský
Stěžuje si Vaše dítě na bolesti bříška nebo svědění konečníku? Máte pocit, že má Vaše dítě roupy? Co když je opravdu má!
Stále častěji v KP clinic-moderně ke zdraví a kráse, na biorezonanci u dětských klientů, měříme vysoké zátěže roupem dětským. Riziková skupina jsou děti předškolního a mladšího školního věku. Roupi se nevyhýbají ani dospělým a jejich likvidace je poměrně časově náročná. U dětí může dojít až k nočnímu pomočování a celkovému neklidu. Z těchto potíží vzniklo úsloví, že děti „mají roupy“. Roupi mohou dále způsobit podráždění slepého střeva a způsobit břišní bolesti. Dokonce vzácně může dojít i k jejich zanešení do močových cest.
Při podezření doporučujeme naměřit na biorezonanci, zahájit BRT a opakovaně „vyplazmovat“ na Plazmovém generátoru. V KP clinic přidáváme pro rychlejší vyčištění organismu po plazmování osvědčený patentovaný detoxikační přípravek.
Dále je nutné zavést také opatření proti šíření infekce v domácnosti a v okolí “nakaženého”. Důležité je poučit dítě o nutnosti důsledné hygieny. Je nezbytné, aby si pečlivě omývalo ruce po použití toalety a před každým jídlem.
V případě neumytí rukou se do našeho těla ústy dostanou vajíčka roupů s již vyvinutými larvami. Vajíčka se dostanou do žaludečního traktu, kde se zbaví obalů a přichytí se v tenkém střevě, kde dorostou. Zde dochází také ke spáření samiček a samečků. Samečci po páření zahynou a odejdou z těla ve stolici. Infekce roupy je charakteristická tím, že dochází k úpornému svědění v oblasti řitního otvoru. Dochází k tomu proto, že larvy potřebují ke svému vývinu kyslík, kterého se jim v trávicím traktu nedostává. Proto samičky vylézají na vzduch v oblasti řitního otvoru. Právě to, jak se pohybují, způsobuje úporné svědění. To může přispívat i k dalšímu rozšíření infekce, protože dítě se škrábe na postiženém místě a pod nehty se vajíčka roupa mohou šířit dále, pokud si dítě důsledně nemyje ruce.
U dětí je také nutno dbát na omývání oblasti konečníku po každé toaletě a před spaním (omývat je třeba důsledně zepředu dozadu, aby nedošlo k rozšíření infekce). Dále je třeba ostříhat nehty. Je nutno ohlídat pravidelnou denní výměnu spodního prádla. Jakékoliv používané prádlo je třeba důsledně vyvařit a vyžehlit.
Důležité je omezení konzumace cukru (cukr je pro roupy nezbytný k přežití) a naopak zvýšit příjem zeleniny a vodnaté stravy. Pravidelně je také nutné utírat prach, vytírat a luxovat – vajíčka mohou ve vnějším prostředí přežívat až tři týdny.
Vajíčka jsou také citlivá na světlo a chlad – musíme větrat a ráno roztahovat závěsy či žaluzie, aby do místnosti proniklo denní světlo. Toto samozřejmě vše platí i u dospělého, protože ani v takovém případě nelze automaticky předpokládat, že pečlivě dodržuje hygienu….