Skip to content

Plané neštovice – „skitlsničky“

„Je to nakažlivé? Hmmm, myslím, že nééé :)“ V tomto duchu se u nás odehrával boj s neštovicemi. Máme je za sebou (syn i dcera) a já jsem zase zkušenější v boji s „běžnou“ dětskou nemocí. Níže jsou rady, jak pomoci svému dítěti je zvládnout s úsměvem :)

Dbejte o dostatečný pitný režim, větrejte místnost, vyvarujte se chození ven a do kolektivu. Teplotu se snažte srážet alternativně, aby tělo mělo šanci se s virem samo poprat a vytvořit si protilátky.

Na nalité pupínky Tekutý pudr či Imazol mast (mast je vhodnější na ty citlivější, které to svědí – jako naše Markétka…) – vysušuje, zabraňuje svědění. Proti svědění můžete krátkodobě použít i Fenistilové kapky.

Ideálně „ťupejte“ 3xdenně po osprchování. Nekoupejte dítě ve vaně, aby se infekce zbytečně nerozšiřovala po pokožce. Pouze sprchujte.

Alternativně můžete potírat pupínky 100% přírodním neředěným levandulovým olejem – vyčistí je a zmírní svědění. Výborné zkušenosti máme i s podáváním homeopatik Rhus toxicodendron 9CH až 4xdenně 5 kuliček. Po vyloupání na vyloučení viru z organismu a posílení imunity můžeme podávat VIRONAL a GREPOFIT DROPS – cílená likvidace virů, podpora imunity :)

Pokud jsou děti přecitlivělé nebojte se používat DĚTSKÉ KRIZOVÉ KAPKY – Bachovy esence. Zklidní psychiku a hodně nám pomohly i zmírnit svědění.

Jakmile jsou pupínky již suché, mají stroupek – tak mazat Kalciovou mastí nebo i olivovým olejem. U nás fungoval i Aloe Vera propolisový krém.

PRODUKTY MŮŽETE ZAKOUPIT V PRODEJNĚ KP CLINIC NEBO OBJEDNAT TELEFONICKY 605 082 896 – pošleme poštou až k Vám domů.

Nebo se jen přijďte poradit, jak efektivně a rychle na ně.

Hodně sil a trpělivosti

přeje Romana Pleskotová

www.kpclinic.cz

Back To Top