A proto bychom měli každý den zvýšit příjem Omega 3 nejen v jídle, ale i…
Očista ledvin pampeliškou a recept na nevařený pampeliškový sirup
V dubnu kvetou nádherně žlutě léčivé pampelišky, kterou mnoho lidí používá hlavně na léčbu žlučníku a jater. Víte, že můžete pomocí sušených pampeliškových listů pročistit i ledviny?
Dnes Vám nabízím recept na nevařený pampeliškový sirup, který si zachovává všechny živiny a dá se velmi dobře použít jako přírodní. Inspiraci na recept jsem čerpala www.slunecnyzivot.cz
V jakých případech se pampeliška používá:
- zánět jater (hepatitida)
- cukrovka
- jarní únava, prostá únava
- svědění kůže
- lišej
- vyrážky
- čistí žaludek
- čistí krev
- zlepšuje trávení
- žlučníkové kameny
- poruchy metabolismu
- nemoci sleziny
- na vypocení
- na podporu močení
Na únavu a jarní vyčerpání
Konzumujte čerstvé stvoly pampelišky po dobu 14 dní. Budete překvapeni jejich vynikajícím účinkem. Nejprve se stvoly spolu s květy umyjí, až potom se květ odstraní a stvoly se pomalu žvýkají. Stvol květu má zpočátku hořkou chuť, je vzpřímený, křupavý a šťavnatý. Nejlepší je jíst deset stvolů každý den po celý čas, kdy pampeliška kvete.
Čerstvé stvoly mohou bezbolestně rozpustit žlučníkové kameny, regulují činnost jater a žlučníku. Pampeliška obsahuje kromě minerálních solí i léčivé látky, které jsou důležité při léčení chorob látkové výměny (metabolismu).
Pro své krev pročišťující účinky pomáhá i při dně a revmatismu. Jestliže se kúra s čerstvými stvoly dodrží čtyři týdny, ustoupí i otoky žláz. Pampeliška se s úspěchem užívá i při žloutence a chorobách sleziny.
Čaj z listů pampelišky na očistu (drenáž) ledvin
Hodně často se u klientů v KP clinic při měření na biorezonančním přístroji Sensitiv Imago 530 setkáváme s doporučením na očistu (drenáž) ledvin. V tom případě doporučujeme mimo jiné i následující postup.
1litr destilované vody (seženete v lékárně-má lepší efekt pro vstřebávání…), 2,5 lžíce sušených pampeliškových listů. Zalijeme ne vroucí vodou, necháme 10-15 min. vylouhovat. Pijeme mezi 17.00-19.00 hodinou.
Čaj pijeme týden s jednodenní přestávkou – tedy 3 dny pijeme čaj, 1 den vynecháme a další 3 dny opět pijeme tento čaj.
Recept na nevařený pampeliškový sirup- vyzkoušely jsme s dcerou
Ingredience:
- 1 litr pampeliškových květů
- 500 g cukru krupice nebo třtinového cukru (dala jsem kokosový cukr a jen 400g…)
- 2 dcl
Dávkování:
1-3 lžíce vždy před jídlem, děti malou čajovou lžičku (1měsíc jako prevence). My budeme užívat až celou zásobu spotřebujeme. Ideálně užívat v době mezi 17.00-19.00 (čas ledvin) buď v čisté formě, nebo zředěné s vodou.
Postup:
Natrhané květy pampelišek necháme chvíli rozložené na stole, ať z nich vylezou případní broučci. Pak je dáme do velké skleněné uzavíratelné nádoby (např. velká láhev od okurek) a zasypeme cukrem. Nádobu uzavřeme, nemáme-li uzavíratelnou, přikryjeme alespoň potravinářskou fólií a necháme stát na okně dva dny.
Občas promícháme nebo sklenicí zatřepeme. Nejlepší je, když nám v tyto dny na nádobu svítí sluníčko, které napomáhá tomu, aby se cukr rychleji rozpustil.
Po dvou dnech přilijeme vodu a necháme ještě další den na okně. Několikrát za den promícháme. Sirup dostane krásně žlutou pampeliškovou barvu a můžeme ho přecedit. Kdo chce, může nechat ještě den uležet. Skladujeme uzavřené v lednici.
Sirup můžete použít nejen jako zdravou limonádu, ale také jako sladidlo, květy a listy pampelišky můžete přidávat také do smoothies.
Až půjdete po louce, nebojte se sehnout, utrhnout si nějaký krásný květ bez broučků a sníst ho. Je to zdravá delikatesa a chutná i dětem, s kterými si užijete mezi pampeliškami velkou zábavu.
www.kpclinic.cz