Skip to content

Nemocné děti

Nemocné děti a jejich imunitní systém

Choulostivý dětský organismus, jeho ochrana a podpora ve správném vývoji a růstu, to jsou témata, která zajímají a mnohdy znepokojují snad každou maminku.

Dětská imunita se dělí na imunitu vrozenou a imunitu získanou. Vrozená imunita, která chrání organismus zejména po porodu, kdy se poprvé setkává s mikroorganismy prostředí mimo tělo matky a reaguje na ně, má zároveň vliv na uplatnění později získané imunity v systému obranyschopnosti organismu – tvorba protilátek.

Zdravá, přirozená střevní mikroflóra má na imunitu dětského organismu zásadní vliv, díky jejím podnětům dosahuje organismus správných imunitních odpovědí.

Dítě se setkává v batolecím a předškolním věku s mnoha novými infekty. Organismus, který se prvně střetne s novými viry, na ně reaguje vytvořením vlastních obranných protilátek, čímž se celkový imunitní systém dítěte přirozeně posílí. Každá prodělaná infekce tak má i své výhody.

nahclazení deti

Naopak k oslabení imunity může dojít při často opakovaných, chronických onemocněních. Je tedy třeba doléčit veškeré nemoci.

Péče o dětské klienty v KP clinic

Dětské klienty vítáme v KP clinic vždy velmi rádi. Práce s nimi je velmi dynamická a mnohdy úsměvná. Asi nejčastějším problém proč k nám maminky své děti vodí, jsou neustálé rýmy, kašle a případně opakující se podávání antibiotik. Vzhledem k tomu že imunitní systém dětí je v „tréninkovém“ režimu, stačí „jen“ správně nastavit rozložení a typ „tréninků“, případně povzbudit detoxikační orgány. Rychleji se pak děti zbaví škodlivin získaných z antibiotik a malý organismus se nastartuje v plných obrátkách. Vzhledem k tomu, že nás navštěvují převážně děti předškolního věku, máme určitou představu, které bacily se v kolektivu točí. Dost často se nám ukazují roupi, rotaviry a bakterie Kingella Kinge (pro dětský věk je její přítomnost fyziologická ale nesmí se příliš zaktivizovat) a zátěž Streptokoky a Adenoviry. U dětí, které často trpí na rýmy a kašle, SI ukazuje oslabení sleziny a případně jater. Snažíme se tyto důležité orgány posílit a tím pomoci celému imunitnímu systému. Díky rychlé regeneraci máme i rychlejší zpětnou vazbu a celý proces, kdy problém řešíme, se tím urychluje. 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Výhodou dětského organismu je obrovská schopnost regenerace, která umožňuje potíže rychle vyřešit. Kolikrát stačí lehce tělo pošťouchnout k efektivnější detoxikaci a imunitní systém se „nahodí“ sám…třeba jako u Elišky.

„Jsem maminka pětileté Elišky. Eliška trpí častými infekcemi horních a dolních cest dýchacích. Lékaři jí zjistili vodu ve středním uchu a také doporučovali odnětí nosních mandlí. V KP clinic zjistili velkou zátěž viry a bakteriemi, s kterou si imunitní systém neuměl poradit. Nastavili nám terapii, která Elišku posílila a zároveň pomohla zničit bacily. Nyní jsme bez větších potíží a Eliška může chodit do školky a hrát si s dětmi.“ Eliška 5 let

Pro děti používáme zvláště šetrné přírodní produkty, které jsou přesně cílené na potíže a zároveň nezatěžují dětský organismus. Jedním z našich hlavních zbraní je Colostrum jako imunostimulační prostředek. Více informací Vám ráda poskytneme při osobní konzultaci. Čtěte i referenci maminky Zdeňky H.

Back To Top