Skip to content

Nemoci A – Z: Artróza, artritida

Artróza je degenerativní onemocnění kloubů, při kterém dochází k poruše struktury kloubní chrupavky. Z chrupavky odchází její základní stavební látky a tělo není schopno je dodávat, aby chrupavku zacelilo.

Chrupavka se postupně ztenčuje a dochází k přibližování kostí, k omezenému pohybu a bolestivosti. Při těchto změnách v kostní chrupavce vznikají kostní nárůstky, které jsou při pohybu bolestivé. Medicína uvádí, že příčiny tohoto onemocnění nejsou známé.

Z pohledu alternativní medicíny se jedná o poruchu látkové výměny způsobenou dysfunkcí jater a ledvin. Příčinou je špatný životní styl přetěžující tyto orgány a způsobující trvalé překyselení organismu. Proto musí být léčba zaměřená tímto směrem.

Pokud budete do organismu dodávat pouze látky na obnovu chrupavky, jako je např. chondroitin, a nezajistíte správnou funkci jater, ledvin a vyrovnané vnitřní prostředí organismu, výsledek bude nevalný.

Při přírodním působení na tuto chorobu v první řadě upravte stravu tak, abyste snížili příjem kyselinotvorných potravin. Dbejte na to, abyste jednostranně nezatěžovali některé klouby ve svém těle včetně páteře. Doporučuji navštívit dobrého fyzioterapeuta a s jeho pomocí upravit celkové držení těla, protože právě při špatném držení těla dochází k jednostrannému zatěžování kolenního nebo kyčelního kloubu.

Revmatická artritida, lidově také revma, je onemocnění imunitního systému, napadá nejen klouby, jak si většinou lidé myslí, ale i další části těla, jako jsou plíce, srdce nebo oči. Porušený imunitní systém poškozuje tkáně vlastního těla a vyvolává v nich chronický zánět. Jde o bolestivé onemocnění, které se postupně zhoršuje a brání postiženému vykonávat běžné činnosti.

Artritida nebo polyartritida napadá nejčastěji malé klouby – artróza ty velké!

JAK ŘEŠÍME ARTRÓZU, ARTRITIDU V KP CLINIC: 

Nejčastější příčiny, které měříme na našich přístrojích (Sensitiv Imago 530, Bicom OptimaAnalýza kapky krve):

  • Metodou Analýza kapka krve vidíme nejčastěji fibrinová vlákna – záněty v těle, dále urátové krystaly (krystaly kyseliny močové) – ty se zabodávají do tkání a ukládají v malých a velkých kloubech – následně se v nich usadí i mikroorganismy (bakterie)
  • Silná nerovnováha kyselin a zásad v organismu
  • Metodou Bicom měříme oslabení a přetlak velkých a malých kloubů – tam bakteriální či chemickou zátěž…v přetlaku jsou ledviny, bývají velmi často i v poruše vylučování
  • Pracujeme na snížení zánětlivosti a infekcí v organismus – vyvedením zátěží, rozproudění detoxikačních orgánů (ledviny, játra, lymfa)…

Pohled očima psychosomatiky:

  • Zde je potřeba upravit životní styl, vyřadit alergeny-mléko, lepek.
  • Z hlediska psychiky se jedná o nedostatek vřelosti ,nedostatek lásky , uzavření se, někdy i  ponižování.
  • Je potřeba pracovat na emočním nastavení. Odpuštění a sebehodnotě.

Každému klientovi sestavíme individuální plán detoxikace a regenerace těla, který vede k celkové harmonizaci organismu, a především k řešení příčin potíží  fyzického i duševního těla!

DOPORUČUJEME:

Měření na biorezonanci BICOM OPTIMA a následné frekvenční kompenzace, které vedou k samoregulaci a zmírnění či odstranění příčin potíží.

MEDITACE NA DOMA

ENERGETICKÉ TERAPIE se zaměření na odpuštění a sebelásku.

CHCI SE PORADIT, jakou službu zvolit – volejte 727 938 729.

VIDEO – ARTRÓZA, ARTRITIDA

This Post Has One Comment

  1. Zajímavé, jak moc se o tom dá říct. Myslel jsem, že to nedotáhnu do konce, ale prezentace je dobře zrežírovaná a příjemná a dobře se čte. Čekám na další příspěvky, které mají podobnou hodnotu :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top