Skip to content

Nedostatek železa – nejčastější příčina chudokrevnosti mladých žen

Železo je základním stavebním kamenem červených krvinek, přesněji hemoglobinu (červené krevní barvivo). Mladé ženy v plodném věku trpí nedostatkem železa nejčastěji. Příčinou tohoto jevu jsou jeho zvýšené ztráty pravidelně se opakující menstruací (intenzivní krvácení), také těhotenstvím a porody. Pokud je zároveň málo železa ve stravě, vzniká chudokrevnost.

Jelikož je hemoglobin zodpovědný za přenos kyslíku krevním oběhem z plic do tkání a orgánů těla, při jeho snížení pod určitou minimální hodnotu (u žen 120g/l), dochází ke klinickým projevům chudokrevnosti.

PROJEVY:

·         Zvýšená únava, zrychlený tep a zadýchávání

·         Fyzický i duševně nižší výkony

·         Bolesti hlavy, závratě i poruchy spánku

·         I nadměrné vypadávání vlasů může ukazovat na sníženou hladinu železa

·         Bledost kůže

·         Trávicí potíže – nechuť k jídlu, pálení jazyka, zvýšená plynatost…

 

V KP clinic velmi často vidíme projevy chudokrevnosti především při Kapce krve a výživovém poradenství, kde pozorujeme snížený počet červených krvinek. Dále na červené krvinky může působit oxidativní stres – kdy „vypukávají“ a poté nenosí potřebné množství kyslíku…příčin je více, ty pojmenujeme při této metodě.

Dále při biorezonanční metodě v krevních buňkách vidíme snížené hladiny železa a k další kontrole nám slouží stav jednotlivých hladin minerálů. Velice často se shodujeme s výsledky klasických krevních testů.

Následně pracujeme na individuálním doporučení přidání do stravy potravin bohatých na železo a vytestování vhodných doplňků stravy – u chronického stavu chudokrevnosti.

ZAČNĚTE SE KONEČNĚ CÍTIT PLNÁ ENERGIE – PORADÍME VÁM, JAK NA TO!

 

Účinná prevence – potraviny bohaté na železo

Při chudokrevnosti je velmi vhodné zvýšit příjem zeleniny a některých druhů potravinových doplňků, které jsou čistě přírodní – organismus je velice dobře využije.

ČERVENÁ ŘEPA – díky bohaté škále minerálů vyrovnává zakyselení organismu

Najdeme v ní betakaroten, vitamíny C,B2,B9, velmi silný antioxidant vitamín E, draslík, vápník, ŽELEZO, hořčík, křemík, měď, cenný jód, selen a mangan.

Obsahuje také pektin, který snižuje hladinu LDL-cholesterolu a upravuje peristaltiku střev.

Řepnou šťávu lze podávat chudokrevných i chronicky nemocných lidem, podpoříme jí celkovou detoxikaci organismu.

Často se doporučuje také během těhotenství, napomáhá totiž zdravému vývoji růstu děťátka a předchází vývojovým vadám.

V řepě je prostě síla. Toxiny a bakterie v našem těle moc jásat nebudou, ale každá buňka si s radostí povyskočí.

 

 ČERVENÉ A ČERNÉ OVOCE – jahody, třešně, višně, maliny, borůvky, ARÓNIE, ostružiny, černý rybíz, meruňky, datle…

OŘECHY – pistácie, kešu, lískové ořechy, mandle, kokos

ZELENINA – červená řepa, brokolice, mangold, chřest, celer, zelí, pórek nebo hlávkový salát, špenát.

MOŘSKÉ ŘASY a JEČMEN –  Barlej juice, Spirulina Barley, Hawaii Spirulina (vysoký obsah železa!!!) – k objednání na našem e-shopu

MASO – hovězí maso

Ke správnému vstřebávání železa je důležité konzumovat i vitamín C – ten podpoří rychlejší vstřebání železa. Vybírejte si kyselejší ovoce :)

 

DOPLŇKY STRAVY K DOPLNĚNÍ ŽELEZA – TERAPEUTICKY VYZKOUŠENÉ

V KP clinic pracujeme jen s přírodními doplňky stravy, které máme terapeuticky vyzkoušené, klientům je testujeme na biorezonančním přístroji a jsou cenově dostupné.

ORGANIC BETA – silně koncentrovaný extrakt z červené řepy, který podporuje krvetvorbu díky bohatému obsahu železa, potřebného na syntézu hemoglobinu. I pro ty, kterým chuť vymačkané šťávy z červené řepy přijde příliš zemitá. 1lžička rozmíchaná ve sklenici vody 1-2x denně.

KOROLEN – při chronické anémii spojené i s cévními potížemi a celkovou slabostí organismu obecně doporučujeme klientům tento bylinný koncentrát. Dávkování 2-3x denně 3 kapky rozpuštěné v malém množství vody, nejlépe 30 min. před jídlem.

DRAGS IMUN – má barvu krve, aktivuje kostní dřeň, regeneruje krevní buňky a posiluje činnost sleziny. 3xdenně 10 kapek.

SALUX FLORADIX ŽELEZO  – je tekutý doplněk stravy s obsahem dobře vstřebatelného železa ve formě glukonátu železnatého a dalších látek přispívajících například ke snížení míry únavy a vyčerpání.

ELEMVITALS FE – Přípravek obsahuje organické sloučeniny železa – životně důležitého prvku, který je zastoupen v pochodech přenosu kyslíku v organizmu. (v e-shopu jen při tel. objednání)

KUSTOVNICE ČÍNSKÁ, GOJI – doporučujeme pro rychlý restart organismu při únavě a doplnění potřebných vitamínů. Velice dobře působí na podporu krvetvorby. Pracujeme s práškem Organic Goji, kapslemi GOJI CAPS, 100% šťávou GOJI, plody GOJI. (v e-shopu jen při tel. objednání).

This Post Has 0 Comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top