Skip to content

Nadváha

O nadváze bylo napsáno již mnoho nejrůznějších doporučení, článků i knih. Ve svém článku se pokusím zaměřit na tuto problematiku trochu z jiného pohledu.

Nadváha a hlavně potom její pokročilá forma – obezita – má totiž celou řadu velmi negativních důsledků na naše zdraví. Nadváha je předstupeň obezity, projevuje se v organizmu zmnožením tukové tkáně.

A opět je tu JOJO EFEKT

Z těchto slov stalo zaklínadlo a častá výmluva lidí, kteří mají nadváhu či jsou obézní ve smyslu: „Já už jsem se tolikrát snažila zhubnout … a skutečně jsem i několikrát úspěšně zhubla… ale pak jsem kila zase nabrala zpátky…ach ten JOJO efekt.

Ruku na srdce, jde to i bez jojo efektu, ale za určitých a přísných pravidel, které v KP clinic svým klientům nabízíme a cestou redukce váhy je individuálně vedeme :)

Hlavním důvodem vzniku nadváhy a obezity je stav, kdy energetický příjem dlouhodobě převyšuje energetický výdej. Jinak řečeno jíme více, než potřebujeme. Důležité je také, v jakém poměru jsou zastoupeny živiny (bílkoviny, tuky, cukry) v jednotlivých jídlech a jestli není nízká pohybová aktivita. Dalšími faktory podílejícími se na vzniku nadváhy jsou vrozené genetické dispozice (problémy se vyskytují i u jiných členů rodiny), poruchy metabolismu, užívaní některých léků (nedostačený příjem náhradních hormonů štítné žlázy, dále nadměrné dávky kortikosteroidů – léků na potlačení imunity, estrogenů – tedy ženských hormonů, některých antidepresiv a antipsychotik), hormonální vlivy, špatné stravovací návyky a psychické vlivy (stres). V neposlední řadě hraje velmi důležitou roli při vzniku nadváhy stav acidobazické rovnováhy – tedy rovnováhy mezi kyselinami a zásadami. Tento stav lze pozorovat s klientem právě při Analýze kapky krve v Darkfield Mikroskopu…

Příčiny nadváhy a obezity                            onemocneni-zpusobena-obezitou

 • psychické obtíže
 • nedostatek pohybu
 • špatné stravování
 • hypofunkce štítné žlázy
 • hormonální změny
 • vysoký obsah kyselin a kapalin v těle

Následky nadváhy a obezity

 • kardiovaskulární onemocnění
 • dýchací obtíže
 • nemoci pohybového aparátu a jiné onemocnění

Obezita se často vyskytuje již u malých dětí, proto je důležité, aby rodiče volili správný jídelníček svého dítěte, a předcházeli tak následným možným onemocněním svých dětí.

1253166

Jak zdravě a účinně hubnout dle KP clinic

 • KONTROLA KYSELIN – Na začátku redukčního programu je vhodné zkontrolovat stav kyselin v organismu. Protože příliš vysoký obsah kyselin a kapalin v těle vede ke špatné látkové výměně a nízké úrovni spalování. Hodně se v KP clinic setkáváme s klienty, kterým se i přes opakované změny stravování a životního stylu nepodařilo zhubnout. Stále se objevoval ten známý JOJO efekt. Většinou byli „překyselení“ a v jejich těle bylo uloženo větší množství toxických látek, které brzdí přirozené regenerační procesy organismu. Nejprve tedy začínáme alkalizovat, tedy dodávat tělu přirozené vstřebatelné minerály a detoxikovat organismus. Tím výrazně urychlíme vylučování přebytečného tuku a zároveň tělu dodáváme buněčnou výživy

 

 • SPALOVÁNÍ TUKŮ – Až poté je organismus připraven zbavit se tuků. Jádrem problému je naše strava, a problémem naší stravy je vysoký obsah sacharidů. Nehladovíme, protože si bez námahy můžeme obstarat všechny potraviny, a protože neprožíváme hlad, nespotřebovává naše tělo nikdy zdroje vytvořené ve formě tukových buněk. Vysoký obsah sacharidů v potravě přispívá k tomu, že tělo dostává veškerou energii, kterou potřebujeme pro náš obvyklý všední den, ve kterém je ale tělesná práce výjimkou. Tuk je ihned ukládán. Vlastním problémem jsou ale sacharidy. Ty jsou naším zdrojem energie a palivem těla, takže musíme ovlivnit právě tento pramen, abychom nasměrovali tělo na jiný kurz. Více informací v KP clinic…

 

 • UDRŽOVACÍ FÁZE – Tělo se začne přirozeně odvodňovat. Tato fáze stravování musí trvat nejméně stejně tolik nebo více dnů než je počet, po který trvala druhá fáze spalování tuků. Tak si může tělo po nějakou dobu brát jiné živiny, a jestliže je tato fáze překonaná, je spalování tuků opět pro tělo novinkou, a váha se znovu začne snižovat.

1295957704_17-cr_zdravi_obezita_mineni_847

Desatero zdravého hubnutí:

 1. Zvyšte podíl zeleniny a ovoce ve stravě
  • ideálně zařaďte porce zeleniny či ovoce před jídlem (v žaludku trávicí enzymy na syrovou stravu a takto se stráví i strava vařená)
 1. Zvyšte příjem vody – 2litry čisté neperlivé vody – při hubnutí a detoxikaci i 3litry denně
 2. Omezte smažené pokrmy na minimum!!!
 3. Začněte používat kokosový olej za studena i pro pečení či pod maso. Olivový olej zařaďte do studené kuchyně na saláty. Pozor na vysoké teploty, stává se poté karcinogenní.
 4. Do jídelníčku zařaďte ořechy a semínka.
 5. Zvyšte tělesnou aktivitu = cvičení, vycházky, sex…:)
 6. Vynechte jednoduché cukry – sladkosti, bílou mouku především v pečivu, mléčné výrobky a plesnivé sýry…
 7. Pozor na výrobky s 0% tuku
  • tuk byl totiž nahrazen chemickou sloučeninou, se kterou si tělo neví rady, začne je ukládat do tukových buněk…
 1. Jezte raději malé množství másla než margaríny a ztužené tuky, které obsahují chemické náhražky tuků a jsou plné karcinogenů
 2. Jezte víckrát denně v malých, ale vyvážených porcích! Nehladovte, naopak, je nutné naučit tělo jíst častěji než doposud!

Chcete-li zhubnout, musíte nejdřív sami uvěřit, že to dokážete. Toto za Vás nikdo neudělá. Pamatujte si, že všechno je v mozku. Pozitivní myšlení, povzbuzování sama sebe dělá divy. Vyslovím-li nahlas, že TO zvládnu, a že když TO opravdu chci, tak to taky dokáži, přesvědčím tím nejen ostatní, ale hlavně sebe samotného.

 

Kroky, které klientům doporučujeme v KP clinic:

 1. Měření na Sensitiv Imago 530

zjištění konkrétní toxické zátěže v tukových tkáních

– zjištění stavu detoxikačních orgánů střev, jater a ledvin – pro lepší zahájení hubnoucího procesu

– množství minerálů v organismu a jiné souvislosti

-potraviny, které je lepší v detoxikaci vynechat – tělo zatěžují

 1. Analýza kapky krve vDarkfield Mikroskopu

momentální stav organismu s hlediska výživy, potřeba Omega 3, vitamínu E, železa…probiotických potravin, zda je organismus hydratovaný či naopak, toxické látky již vyplavené v krevním oběhu a jiné…, jak jsou na tom kyseliny, zda je tedy možné nastartovat hubnoucí proces a jiné…

3. Individuální návrh jídelníčku

– eventuálně domluvíme konzultaci s výživovým poradcem, který sestaví redukční jídelníček přímo na míru + doporučení na vhodné přírodní doplňky stravy, které pročistí organismus a dodají minerály a další látky tělu vlastní…

 1. Snažíme se i o psychosomatické souvislosti

– s klientem se při vstupním pohovoru snažíme najít i psychickou příčinu toho, že mají nadváhu nebo nejsou schopni hubnout.

– většinou jde o uvědomění si životních souvislostí…

PET2edaca_obezita

Bohužel nadváha a obezita se týká i dětí, které nejen že přebírají stravovací zvyklosti od svých rodičů, ale je zde i zátěž genetická a nedostatek prevence ve stravování…Rodiče, bděte a především děti správně stravujte!

www.kpclinic.cz

Back To Top