Skip to content

Menopauza a klimakterium

Období přechodu neboli klimakterium je období ženy přecházející z fáze hormonální cyklické činnosti a schopnosti reprodukce do hormonálního klidu a ukončení reprodukční schopnosti.

Toto období je pro ženu dosti složité, protože se objevují změny a nepříjemné příznaky jak po stránce fyzické, tak i duševní…Počínající nevyváženost sexuálních řídích a výkonných hormonů vyúsťuje v trvalý deficit estrogenů! Věk menopauzy kolísá kolem 50.roku věku…

Menopauze se nevyhne žádná žena, ale můžete zmírnit její dopad na organismus. HORMONÁLNÍ JÓGOVÁ TERAPIE.

Doplňte do svého těla přírodní doplňky stravy obsahující FYTOESTROGENY (látky izolované z rostlin, červený jetel a jiné, které mají účinky na hormonální receptory.)

 

Pomůžeme Vám zjistit, co váš ženský organismus NYNÍ POTŘEBUJE, aby jste se cítila opět lépe!

 

 

KLIMAKTERICKÝ SYNDROM – je souborem typických příznaků, charakteristickým pro hormonální změny:

  • mezi nejčastější příznaky patří návaly horka do hlavy, náhlé zrudnutí, pocení, nespavost, bušení srdce a poruchy jeho rytmu, podrážděnost, nespavost, psychická labilita a deprese…POMOZTE SI GYNEXEM

Hlavní produkty, které v KP clinic doporučujeme svým klientkám:

GYNEX – harmonizuje hormonální činnost, upravuje nepravidelný cyklus, je prevencí vzniku vaječníkových cyst a silného menstruačního krvácen. Odstraňuje bolesti prsů, pomáhá při lehčí a střední formě klimakterického syndromu, odstraňuje návaly a působí harmonicky na psychiku ženy.

KOROLEN – působí velmi dobře při psychickém vyčerpání a u návalů eliminuje stresové spouštěcí reakce. Upravuje nepravidelné krvácení při užívání hormonálních léků působením na mikrocévy děložní sliznice. Při včasném nasazení lze příznaky klimakterického syndromu minimalizovat nebo úplně vyloučit.

PERALGIN – u mnoha žen má významný vliv na redukci a vymizení i silnějších návalů horka, odstraňuje bolesti hlavy a bolestivou menstruaci. V potlačování návalů bývá ještě účinnější než Gynex.

Doplňkové produkty:

SKELETIN – pro organismus velmi dostupná forma hořčíku a vápníku, je účinný při prevenci řídnutí kostí (Osteoporóze). Želeatina působí proti rozvoji degenerace kloubních chrupavek.

VITAMARIN – anti-aging efekt (proti stárnutí buněk) mají nenasycené mastné kyseliny, zabraňují vzniku a rozvoji metabolických a degenerativních chorob.

SPIRULINA BARLEY – zelená potravina – má příznivý vliv na metabolismus buněk, dodává enzymy a další potřebné výživné látky pro organismus.

Doporučené výživové doplňky můžete zakoupit v našem e-shopu KP shop nebo mi napsat konkrétní dotaz, ráda poradím produkt i dávkování.

SLOVNÍČEK POJMŮ:

  • KLIMAKTERIUM – je fáze stárnutí ženy označující přechod z reproduktivní fáze do nereproduktivního stavu
  • MENOPAUZA – je poslední krvácení v životě ženy
  • KLIMAKTERICKÝ SYNDROM –  je přítomnost nepříjemných příznaků v tomto období
  • PREMENOPAUZA – je období několika let před posledním krvácením, kdy se začínají objevovat poruchy hormonální činnosti ženy
  • POSTMENOPAUZA – je období začínající déle než rok po posledním krvácení
  • ORGANICKÝ ESTROGENDEFICITNÍ SYNDROM – je postižení sliznic atrofií (ztenčení a snížená kvalita sliznice) způsobená nedostatkem estrogenů.
  • METABOLICKÝ ESTROGENDEFICITNÍ SYNDROM – je rozvoj metabolických poruch, jako je dyslipidémie, ateroskleróza, porucha glukózové tolerance a osteoporóza, akcelerovaná nedostatkem estrogenů…

 

Pro přesnější diagnostiku a správný výběr přípravků doporučujeme měření na lékařsky certifikovaném biorezonančním přístoji Sensitiv Imago 530.

 

Ing. Romana Pleskotová

Majitelka KP clinic, terapeut a Poradce pro výživu

www.kpclini.cz

 

Data čerpána z: Energy – prospekt Chronické gynekologické záněty zpracoval MUDr. Bohdan Haltmar

 

This Post Has 0 Comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top