Skip to content

Ledviny a psychosomatika

Usmívejte se, Vaše ledviny to ocení:)

Ledviny mají velký úkol při vylučování odpadů a přebytečné vody z těla. Tělesnou funkci ledvin zeslabuje nebo posiluje kvalita našich partnerských vztahů s našimi nejbližšími, přáteli, spolupracovníky i s ostatními lidmi. Usmíváte-li se na někoho, na Vašich ledvinách se to projeví. Pohádáte-li se s někým, zhorší se jejich filtrační schopnost.
Každý den nás potká mnoho problémů, rozhovorů a setkání, z nichž si jen z malého množství můžeme vzít dobrou radu, směr a orientaci. Vše ostatní je nepotřebný „balast“, který má být vyloučen. Podobně pracují ledviny…. Z velkého množství krve, která proteče ledvinami (cca 1700l), vytvoří asi 2 litry moče. Zbytek přefiltrované krve se vrací zpátky tělu pro zajištění další činnosti. Žádný orgán není v našem těle úplně izolovaný. Je-li určitý orgán zasažen nemocí, oslabuje se kromě něho i jiný orgán, který se v těle nachází blízko něj.
Pokud budeme mluvit o ledvinách, pak pravá ledvina je přímo spjatá s funkcí jater a žlučníku (nespokojenost se životem, potíže v komunikaci s druhými). Levá ledvina je umístěna na straně slinivky a žaludku (její stav ukazuje, jak dobře vycházíme s lidmi, na kolik je umíme potěšit a povzbudit). Ledvinám škodí chlad, což v duchovní rovině znamená nezájem o pocity druhých, nevstřícný přístup k problémům v partnerských vztazích, a ostrá jídla. Naopak jejich činnosti pomáhá příjemné teplo, kvalitní pestrá strava, rodinná pohoda, pochvala a pohlazení.

směje se celá rodina

A proto se pro zdraví našich ledvin na sebe usmívejme a žijme život plný spokojenosti a lásky!

V KP clinic-moderně ke zdraví a kráse nepodceňujeme psychosomatický přístup ke klientům, snažíme se v rámci svých možností harmonizovat jejich pocity! www.kpclinic.cz
Back To Top