Skip to content

Chronické gynekologické záněty

Snižují kvalitu života a frustrují ženu tím, že metody klasické léčby jsou často neúspěšné. Chronické záněty zevních rodidel, pochvy a děložního čípku jsou charakterizovány opakovanými příznaky zánětu jako jsou svědění, pálení, otok, zarudnutí a výtok…

Příčiny vzniku

Abychom pochopili, proč k zánětům dochází, musíme opustit představu, že za nemoc mohou vždy jen mikrobi! Příčinou jsou VŽDY porušené ROVNOVÁŽNÉ VZTAHY mezi zevními mikroorganismy, vnitřními mikroorganismy a poševním prostředím.

Vyřešte PŘÍČINU NEROVNOVÁHY ve svém ženském těle.

Důležité je také hormonální prostředí v pochvě – hlavně úloha estrogenů. Poševní prostředí představuje ekosystém s velmi složitými a vzájemně propletenými vztahy, které musí být v principu rovnovážné. Ne vždy opakované podání antibiotik, antimykotik a jiných léků pomůže…pokud se tyto záněty opakují často a často jsou podávány klasické léky, oslabuje se a vyčerpává se imunitní systém a ženy se ocitají v „začarovaném kruhu“.

Pomůžeme vám z tohoto „začarovaného kruhu“ VYSTOUPIT!

Co můžete sama ovlivnit:

 • nejezte – sladká jídla, sladkosti, pečivo z bílé mouky, konzervanty, jednostrannou stravu typu „fast food“, alkohol, omezte výrazně mléčné výrobky – zařaďte spíše zakysané výrobky, které obsahují probiotické kultury…
 • zařaďte do jídelníčku více ovoce, zeleniny, vlákniny, kysané zelí, Omega 3 a zelené potraviny (chlorela, ječmen…)
 • dbejte na pitný režim-ideální je čistá voda 2-3 litry denně + do ní přidejte koloidní-vysoce vstřebatelné minerály a stopové prvky FYTOMINERÁL
 • omete užívání hormonální antikoncepce (u někoho má špatný vliv na imunitu)
 • prochladnutí  – hlídejte si záda, ledviny a močové cesty
 • zvládání stresunaučte se meditovat, odpouštět a mít se ráda :)
 • používání bavlněných vložek s bylinami místo klasických vložek a tampónů, které jsou chemicky ošetřené – bělené chlórem a tím dráždí sliznice!

 

Chronické gynekologické záněty a přírodní přípravky KP clinic:

Přírodní doplňky působí hlavně na regulační imunitní a hormonální mechanismy, které příznivě ovlivňují poševní ekosystém.

Záněty lze zjednodušeně rozdělit do tří skupin:

Kvasinkové – mykotické

 • svědění, pálení, zarudnutí, často tvarohovitý výtok
 • provokačním stimulem je často dietní chyba (sladké), stav s vyšší hladinou estrogenů (těhotenství, střed a druhá polovina menstruačního cyklu, stres
 • doporučeným produktem je GYNEX

Bakteriální – dysmikrobické

 • bolest v podbřišku, šedavý, nesvědivý výtok (někdy s odérem – bakteriální vaginóza)
 • provokačním stimulem je stres, prochlazení nebo sexuální styk
 • doporučeným produktem je RENOL

Virové – Herpes simplex virus

 • puchýřky na zevním genitálu, výtok a bolestivost, která může delší dobu i přetrvávat
 • doporučeným produktem je DRAGS IMUN vnitřně i aplikovat přímo na postižené místo + dlouhodobější péče o virovou imunitu a likvidace aktivních Herpesů na PLAZMOVÉM GENERÁTORU

 

Hlavní produkty, které v KP clinic doporučujeme svým klientkám:

GYNEX – nejčastěji doporučujeme na kvasinkové infekce. Normalizuje hladiny estrogenů a působí proti-stresově. Omezuje chuť na sladké. Obecné dávkování 3x5kapek.

RENOL – Zlepšuje odolnost vůči infekcím celého močopohlavního systému. Působí velmi dobře u dysmikrobiálních výtoků. Obecné dávkování 3xdenně 3-5 kapek (mohou se objevit reverzní reakce).

PROBIOSAN – díky probiotikům a prebiotikům příznivě působí na imunitní systém, ale i na imunitu urogenitálních sliznic. Zlepšuje střevní epitel a tím pomáhá ke správnému vstřebávání důležitých látek, jako jsou vitamíny a stopové prvky. Je nepostradatelný u kvasinkových infekcí. Doporučené dávkování je 2-3x denně 1 kapsle.

Doplňkové produkty:

DRAGS IMUN – velmi silný protivirový a protibakteriální prostředek. Vnitřně i lokálně je nepostradatelný pomocník při herpetických infekcích, užívá se při prvním příznaku. Působí velmi dobře u mikrobiálních výtoků – ve formě poševních výplachů. U akutních infektů 3xdenně 7-9kapek (vnitřně), lokálně k potírání oparových lézí (pozor, barví prádlo) + výplachy pochvy 1:1000 (0,5 ml Drags Imunu do 0,5 ml vlažné, převařené vody – indikátor pro aplikaci je k dostání v lékárnách)

AUDIRON – účinný na zklidnění sliznic, úleva od kvasinkových a herpetických infekcí. Nakapat na vložku (v KP clinic doporučujeme ženám jen nechemické bylinné vložky) a nechat působit, nebo potírat lokálně či nakapat na tampón a zavést do pochvy.

GREPOFIT – univerzální mikrobiální prostředek – působí velmi dobře i na záněty močových cest a dýchacího traktu. Dávkování: 2-3x denně rozdělit 4-5 kapslí.

 

Pro přesnější diagnostiku a správný výběr přípravků doporučujeme měření na lékařsky certifikovaném biorezonančním přístoji Sensitiv Imago 530.

 

Ing. Romana Pleskotová

Majitelka KP clinic, terapeut a Poradce pro výživu

www.kpclini.cz

 

Data čerpána z: Energy – prospekt Chronické gynekologické záněty zpracoval MUDr. Bohdan Haltmar

 

This Post Has 0 Comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top