A proto bychom měli každý den zvýšit příjem Omega 3 nejen v jídle, ale i…
Časté infekce, snížená imunita
Infekce neboli nákaza je proces, během kterého dojde k průniku choroboplodného organizmu (bakterie, viru, parazita, plísně) do těla člověk, což způsobí reakci organizmu závislou na síle imunitního systému.
Jak na infekce v KP clinic
V KP clinic se velmi často setkáváme s klienty, kteří se neustále dokola točí v začarované síti opakovaného podávání antibiotik a bez dlouhodobých efektivních výsledků. Stále se jim vrací chronické rýma, kašle, zahlenění a také velmi často projevy na kůži v podobě bradaviček, oparů, či různých druhů vyrážek…
Pokud i Vy či Vaše děti stále bojujete s opakovanými infekcemi, je potřeba bojovat především cestou změny stravování a odstranění příčin těchto potíží, konkrétně.
Biorezonančním přístoji Senstiv Imago 530 konkrétně pojmenujeme dané infekce (zda jde o bakterie či viry a jak jsou aktivní). Díky tomu jsme schopni nastavit klientovi, zda je pro něj vhodnější bojovat přírodní cestou s bakteriemi či viry. Následuje úprava stravy, podpora přirozené imunity a také frekvenční vyvážení nejaktivnějších patogenů na Plazmovém generátoru, které právě mohou bakterie či viry v těle roznášet.
Pro zajímavost
Při chronických onemocnění dýchacích cest, v KP clinic měříme, společně s Adenovirem nebo Streptokoky či Zlatý Stafylokokem, aktivní k larvičku škravky – Toxocara Canis, která právě tyto mikroorganismy roznáší po těle. Její cyklus je přes střevo do plic, následně do celého lymfatického systému. Někdy končí zapouzdřená i v játrech, kde blokuje jejich přirozenou regeneraci. A proto, pokud se v tomto případě zaměříte jen na likvidaci viru či bakterie, tak se sice uleví, ale velmi rychle se Váš stav vrátí.
Bakteriální infekce
Bakterie se mohou rozdělit z hlediska infekčnosti do dvou skupin. První skupinu tvoří bakterie, které infekci vyvolají pokaždé. Druhou skupinu tvoří bakterie žijící v naší mikroflóře, které vyvolají infekci pouze při oslabeném imunitním systému.
Bakteriální infekce a jejich průběh
Nejčastější vstupní bránou infekce je kůže (především kožní infekce, kůže je dobrou překážkou, anebo infekce ran), dále nosní sliznice, sliznice hltanu, ucho, oko, pohlavní orgány. Pokud se bakterie do organizmu již dostane, má svoje způsoby, jak se tam množit. To, jestli se jí to podaří, záleží v té chvíli na funkčnosti obranného systému a na stavu vnitřního prostředí organismu. Imunitní systém se aktivuje okamžitě po proniknutí do těla a zahajuje boj. Pokud je v dobrém stavu, nemusí se vůbec objevit příznaky nemoci, pokud však není v dobré kondici, anebo se s tímto onemocněním ani mu podobným ještě nesetkal, vytvoření obranných mechanismů trvá déle a příznaky nemoci se objevují.
Virová infekce
Viry jsou malé částice, které se skládají z bílkovinného obalu, uvnitř kterého je ukryta jejich genetická informace (DNA nebo RNA). Ke svému pomnožení potřebují živého hostitele. Virové nákazy trápí nejen lidi a zvířata, ale i rostliny a bakterie.
Virová infekce a jejich průběh
Viry potřebují buňky našeho těla, aby přežily. Každý virus má svůj oblíbený druh buněk. Buňce „nařídí“, aby produkovala jeho částice – následně buňka zanikne…virus se přesune k jiné buňce, kde proces opakuje. Ve většině případů probíhají virové infekce skrytě a jen u malého počtu osob se nákaza navenek projeví. Podílí se na tom schopnosti organizmu, které dovedou nahradit ztrátu jistého počtu buněk a imunitní systém, který dokáže zabránit napadení dalších buněk a zlikvidovat virus.
Zjednodušeně řečeno, každý den se potkáváme s množstvím virů a záleží na naší obranyschopnosti, jak se s nimi dokážeme poprat. Z větší části ani netušíme, že nás nějaký virus napadl, jindy se nemoc projeví různými příznaky, kterými jsou nejčastěji rýma a ucpané dutiny.
Virové infekce, jejich přenos a projevy
Viry se ze svých hostitelů vylučují sekrety dýchacích cest, slinami, močí a krví. Nejdůležitějšími branami pro vstup viru do organizmu jsou sliznice dýchacího a zažívacího traktu, dále poraněná kůže. Zvláštní branou je taky placenta těhotných žen, přes kterou pak mohou infikovat své ještě nenarozené dítě.
Viry se v místě vstupu do organizmu pomnoží, odtud pak cestují krví k různým buňkám. Následně probíhá boj virů s imunitním systémem. Pokud je postiženo více buněk, pak se nákaza projeví navenek jako infekční onemocnění. Projevy jsou různé a někdy je nemožné je odlišit od příznaku nemocí, které jsou způsobené např. bakteriemi.
Nejčastěji se projevují postižením dýchacího, trávicího traktu a kůže. Z respiračních infekcí je nejznámější rýma a chřipka. Na kůži se vyrážkou projevuje většina virových dětských chorob, jako jsou zarděnky, spalničky, pravé neštovice. Dále se vyskytují opar rtu, genitální opar a bradavice. Viry, které útočí na zažívací trakt, způsobují zejména průjmy a zvracení.
Na viry nejsou účinná antibiotika používaná k terapii bakteriálních onemocnění. Byla však vyvinuta řada preparátů použitelných ke skutečné antivirové léčbě, antivirotika. A v neposlední řadě se dá předcházet běžným virovým infekcím vhodnou skladbou stravy, přiměřenou fyzickou aktivitou a otužováním.
Rada na závěr
Nestačí jen do sebe ládovat antibiotika či antivirotika, ale zamyslet se především na složením své stravy. Ta je velmi rozhodující, zda v těle vznikne chronický zánět, který pak právě množení a opakované napadání organismu viry či bakteriemi podporuje.
www.kpclinic.cz