Skip to content

Bolesti kloubů

klouby-koleno-loket-kycel-byliny-bylinky-babske-rady-obklady-masti-tinktura-koupelV dnešní době je těžké najít člověka, který by netrpěl bolestmi kloubů a kostí.

Je jedno, čím kdo trpí, protože tyto problémy můžeme nazvat jednoduše revmatismus, artróza nebo osteoporóza. Ať tyto nemoci nazveme, jak chceme, bolest stejně nezmizí.

Na kvalitu kostí a kloubů má vliv spousta faktorů. Jedním z nich je správná výživa

a aktivní způsob života. Na základě našeho rozumného chování můžeme, v rámci možností, ovlivnit naše klouby.

V KP clinic také měříme stav minerálů v organismu, který velmi ovlivňuje právě stav kostí a kloubů a jejich možnost se regenerovat.

Je tu ale ještě jeden háček, a tím je stáří. I kdybychom vedli zdravý způsob života, v kostech a kloubech budou vždy vznikat vrstvy toxických solí, které jsou příčinou nejen omezení pohyblivosti, ale také neustálých bolestivých zánětlivých stavů např. revmatismus, dna atd.

Regenerace kloubů stravou

Musíme omezit přísun živočišných bílkovin ve stravě a také cukru. Omezte pití černé kávy a jiných nápojů s kofeinem. Zapomeňte na salámy, paštiky a jiné masné pochutiny a těžké smetanové omáčky. Vyhněte se kakau, rebarboře, chřestu a luštěninám. Cukr nahradíme medem.

         artroza_201305222017386

Rozdělení bolestí kloubů

Kloub je pohyblivé spojení dvou nebo více kostí. Vzhledem k počtu pohybů, které během každého dne vykonáme, je jasné, že jsou klouby velmi namáhané. Bolest v těle vždy znamená reakci – tedy tělo Vás upozorňuje na to, že již není schopno samo regenerace a žádá o pomoc!

Bolesti kloubů mohou mít mnoho příčin, pokusím se věnovat těm nejčastějším.

K nejčastějším příčinám bolesti kloubů patří:

  • Infekční zánět kloubů – pokud se do kloubu dostane bakterie, ať už zevní cestou při poranění, anebo krví z jiného zaníceného místa v těle, dojde v kloubu k zánětlivé odpovědi charakteristické otokem, zčervenáním, teplotou či horečkou a především bolestí…

Hodně často v KP clinic na biorezonanci měříme právě bakteriální či virovou zátěž. Nejčastěji Klebsiellu pneumonii, Cytomegalovirus, Borrellie, někdy i Streptokokovou zátěž.

  • Revmatoidní artritida – tento zánět kloubů není vyvolán přímo bakterií či virem. Je to totiž onemocnění imunitního systému, který napadá své vlastní buňky. Jsou při tom poškozeny klouby, které reagují mezi jiným bolestí. Charakteristickým znakem je výskyt po 40. roce věku, ranní ztuhlost, která v pokročilých formách může trvat dlouho a častější výskyt u žen. Nejčastěji jsou postiženy klouby ruky, loket, rameno a klouby nohy…

bez názvu

Zde je charakteristické extrémní překyselení a chronický zánět v organismu. Dále snížená imunita a většinou i velká toxická zátěž…I s revmatoidní artritidou jde tělu pomoci!

  • Artróza – onemocnění vznikající vlivem zničení chrupavek pokrývajících kost v kloubu. V důsledku toho se o sebe otírají kosti, což vyvolává bolest a omezení v pohybu. Pro toto onemocnění je také charakteristická ranní ztuhlost, trvá však jen krátce.

Zde dochází k vysychání synoviální tekutiny v kloubu, příčinou mohou být i toxiny. Artróza je již více mechanický problém a lze spíše předejít opotřebení dalších kloubů vhodnou prevencí. Doplňování výživy pro klouby, hydrolyzovaného kolagenu, dodávání minerálů a odvod toxinů z organismu, které mohou vysychání velmi napomáhat.

  • DNA – je onemocnění vzniklé nevhodným odbouráváním purinů (látek obsažených v DNA – nukleové kyselině – každé buňky). Z těchto látek se tvoří kyselina močová, která je vylučována ledvinami. Je špatně rozpustná ve vodě, tudíž i v krvi a při její vyšší koncentraci (právě v důsledku špatného odbourávání purinů, ale může být i po snězení velkého množství masa, vnitřností) se v různých tekutinách v těle – i v kloubu vyplněném tekutinou – tvoří ostré krystalky. Výskyt takovýchto krystalků v kloubu je velmi bolestivý a projevuje se dnavým záchvatem – prudkou bolestí kloubů.

dna

Často krystalky kyseliny močové pozorujeme s klienty právě při Analýze kapky krve v Darkfield Mikroskopu. Zde je velmi vhodné měnit stravu na více zásadotvornou, zvýšit pitný režim a zajistit vstřebatelné minerály, které by nezatěžovaly ledviny, a zároveň měnit v organismu vnitřní prostředí na více zásadité než kyselé! Vhodná je i Tužebníková tinktura při velkých bolestech a očista jater!

  • Bolesti kloubů při poranění – kloub může být pohmožděn např. vlivem pádu. Často v tomto případě dochází k otoku, nebo vzniku modřiny, což omezuje pohyb a kloub utlačuje, a tím způsobuje bolest. Nejlepší léčbou je daný kloub chladit a nenamáhat. Může dojít k podvrtnutí nebo vykloubení, a tím poškození okolních vazů či svalů. Navštívit ihned lékaře!

Bolesti kloubů a jejich rizikové faktory

Rizikovými faktory bolesti kloubů jsou především nadváha a obezita, které přetěžují klouby a jsou rizikovým faktorem i pro mnohá další onemocnění. Také je to nadměrné přetěžování, nevhodná strava složená především z kyselinotvorných potravin nebo neléčené infekce v různých místech těla, které se mohou do kloubů přenést.

 Jak pomoci kloubům přírodní cestou najdete v ebooku 5 kroků k rovnováze organismu na webových stránkách KP clinic www.kpclinic.cz

Back To Top