Skip to content

5 důvodů, proč jíst CHIA SEMÍNKA

1. Chia semínkách je hodně  mastných nenasycených kyselin omega-3 a omega-6, které musí být přítomny v každodenní potravě. Omega-3 důležitá pro srdce a snížení hladiny cholesterolu, pomáhají snižovat bolest a i artritidu. A pozitivně posilují nervovou soustavu u dětí i dospělých :)

2. Jsou vynikajícím zdrojem antioxidantů, jejich koncentrace je ještě větší než v čerstvých borůvkách. Antioxidanty jsou potřebné k udržení zdraví a pomáhají vypadat mladě!

3. Pomáhají zhubnout. Zní to neuvěřitelně, ale tyto malé semínka absorbují 12 násobek své váhy po smíchání s vodou nebo po zapití vodou v žaludku. To dává pocit sytosti, zabrání chuť na nezdravé potraviny, což vám ušetří nadbytečné kalorie a podporuje správnou činnost trávicího systému.

3. Semínka Chia obsahují pětkrát více vápníku než je v mléce, dvakrát více bílkovin než všechny ostatní osiva obilovin, nebo dvakrát více draslíku než banány.

4. Pomáhají snížit krevní tlak a stabilizovat hladinu cukru v krvi.

Dávkování:

15g ( 1 -2 polévkové lžíce ) denně, jsou vhodné do smoothies, jogurtů, pudingů, polévek, salátů, do ovesné kaše a přírodných šťáv, salátů nebo je lze konzumovat přímo a zapít vodou. Doporučujeme konzumovat též před ( cca 1 polévkovou lžíci 30 min. ) před sportovním výkonem nebo po fyzické zátěži.

ZAKOUPIT CHIA SEMÍNKA můžete v KP clinic v Malešicích nebo Vám je pošleme poštou.

3700_large150 g pouze 45,-

300g pouze 69,-

727 938 729

www.kpclinic.cz

Back To Top