Skip to content

10 příznaků dehydratace

Voda je základ života a jedině čistá voda čistí v těle všechny buňky! V lidském organismu představuje nejvíce zastoupenou složku: v krvi 83%, ve svalech a ledvinách 73%, v mozku 76% a plicích 90%….přesto je skoro každý klient v KP clinic dehydrován – má málo vody v buňkách a to vede ke vzniku různých nemoc. To sledujeme při Analýze kapky krve a následně se nám to potvrdí při Metabolickém měření bioimpedanční analýzou. 

Existují různá doporučení, kolik vody přijímat – zkuste 3-4 dl na 10kg váhy. A když je vedro či hodně sportujete, tak ještě více :)

1. TMAVĚ ŽLUTÁ MOČ

Znamená, že se v ní vyskytuje zvýšená koncentrace odpadních látek. Moč má být světle žlutá. Tělo se močí zbavuje odumřelých krvinek, toxinů, bílkovin a dalších látek jako jsou chemické léky. Moc může zbarvovat i konzumace červené řepy či vitamíny skupiny B.

Možnost podpory minerálního a vodního metabolismu je pomocí RENOLU a koloidního roztoku FYTOMINERÁL.

2. MENŠÍ MNOŽSTVÍ MOČI

Dospělý člověk močí během 24 hodin 6-7x. Při menším příjmu tekutin vylučuje méně. Aby nedošlo k dehydrataci, ledviny raději tekutinu v organismu zadržují…

Na podporu nedostatečné funkce močového měchýře a ledvin doporučuji výše zmíněný RENOL a KING KONG.

3. ZÁCPA

Jedna z nejčastějších příčin zácpy je dehydratace – aneb na suchém tobogánu vám to taky nepojede… Pokud tělu chybí voda, snaží se ji získat kdekoliv a tlusté střevo je dobrým zdrojem. Pouhé zvýšení vlákniny v ovoci či zelenině není samo o sobě dostačující. Je třeba víc pít!

Doporučujeme přidat i CHLORELLU + zvýšit maximálně pitný režim, PROBIOSAN – probiotika a osvědčil se i REGALEN, který podpoří správné vylučování žluči a zlepší trávení potravy.

4. SUCHÁ KŮŽE A VÝRAZNĚJŠÍ VRÁSKY

Dostatečný pitný režim předchází podráždění, zánětu a přecitlivělosti kůže…já k tomu ještě přidávám dodávat collagen vnitřně i zvenku :)

5. TLOUSTNUTÍ A HLAD

„Hlad je převlečená žízeň.“ Tělo žízní a snaží se nabrat tekutiny z přijímané stravy, proto přibíráme. Stává se totiž, že místo vypité sklenice vody se často zbytečně najíme. Při hladu, především, pokud potřebujete zhubnout, zkuste nejprve vypití sklenici čisté vody a počkejte 10-15min. Pokud hlad přetrvává, najezte se.

Doporučuji GYNEX ,který eliminuje chuť na sladké – mimo jiné harmonizuje i slinivku břišní. SPIRULINA BARLEY je ideální kombinace řasy a zeleného ječmene – zasytí a máte menší pocit hladu. KING KONG urychlí spalování tuků při fyzické aktivitě a podporuje správnou funkci močového měchýře (nezadržuje vodu v těle). Omega 3 udržují správnou hladinu triglyceridů a LDL cholesterolu v krvi, pomáhá při léčbě obezity.

6. ŽÍZEŇ A SUCHO V ÚSTECH

Žízeň a sucho v ústech je varovným znakem dehydratace. Málo slin a suché sliznice volají o potřebě hydratovat. Ideální je celý den popíjet čistou vodu. Můžete do 1,5 litru vody nakapat i 40 kapek FYTOMINERÁLU.

7. BOLESTI HLAVY

Při sníženém přijmu vody se tělo snaží opětovně vstřebávat tekutiny ze všech tělesných tkání – včetně mozku. Zhoršuje se okysličování mozkové tkáně a zmenšování objemu krve, která putuje do mozku. Při začínající bolesti hlavy vypijte 300-500ml čisté vody, můžete přidat FYTOMINERÁL a uvidíte, jestli se bolest hlavy zmírní.

8. VYČERPANOST

Jakmile se cítíte unaveni, většinou si dáte kávu – ta ale dehydratuje. Stejně tak čaj, slazené nápoje či sportovní nápoje nenahrazují vodu. Proto při pocitu únavy je lepší dát si čistou vodu. Srdce musí při dehydrataci pracovat usilovněji, aby dostalo kyslík a živiny ke všem buňkám v těle.

Při velkém vyčerpání je vhodné použít přírodní stimulanty – rychleji podpoří regeneraci těla. Všechny zelené potraviny – zejména ZELENÝ JEČMEN.

Dále doporučuji REVITAE – zlepšuje stav únavy, stresu a vyčerpání, harmonizuje hormonální systém nebo STIMARAL – zvýšení psychického i fyzického výkonu.

9. BOLESTI KLOUBŮ

Aby klouby nebolely, potřebují jejich plošky dobře po sobě klouzat. To zajišťuje synoviální tekutina. Pokud máte v organismu dlouhodobou dehydrataci, ovlivňuje se i množství synoviální tekutiny – poškodí se kloubní chrupavka a vznikne například artróza. Při bolestech kloubů je nutné zvýšit pitný režim čisté vody a přidat SKELETIN nebo KING KONG.

10. SLABÝ IMUNITNÍ SYSTÉM

Pokud je organismus dlouhodobě dehydrován, zvyšuje se v krvi koncentrace toxinů. To může oslabovat imunitní systém. Proto je třeba, aby  organismus dostával dostatek tekutin pro snadnější vylučování toxinů a imunitní systém byl silnější v boji s infekcí.

 

FYTOMINERÁL nejúčinnější pomocník v boji s dehydratací. Obsahuje více než 60minerálů a stopových prvků. Je to koncentrovaný přírodní roztok, který se velice dobře vstřebává. Oceníme jej v létě, při sportovní zátěži či nadměrném pocení. Zlepšuje kvalitu vlasů, nehtů a pleti. Mohou děti i těhotné a kojící ženy. 

 

Za tým KP clinic

Ing. Romana Pleskotová

(čerpáno z časopisu Vitae 7-8/2020)

 

 

 

 

 

 

This Post Has 0 Comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top